Mgr.Jan F. Teister
 Jan F. Teister

     ZŠ Smetanova
     Smetanova 304, 539 73 Skuteč

Charakteristika
   Pan učitel Mgr. jan F. Teister (1979) je sice na naší škole teprve druhm rokem (přišel k nám z cca 250 km vzdáleného města Bohumína), ale díky němu naše škola získala vskutku netradičního učitele. Je zde vždy pouze a jenom pro nás (zejména pro anši třídu (tj. VIII.A) by udělal skutečně cokoli).
   I když jeho vědomosti jsou podle našeho mínění nezměrné (v letošním roce kromě článků v nejrůznějších novinách a časopisech vydal cca 260 stránkovou publikaci o historii svého rodného města - "Od Bogunu k Bohumínu"), spontánně, mnohdy až k nelibosti ostatních učitelů, vymýšlí nejrůznější netradiční metody a pořizuje nejneuvěřitelnější pomůcky (např. rád do hodin dějepisu přichází v nejrůznějších dobových oblečeních, ...) k přiblížení a zpopularizování probíraných historických témat. Když mu někdo z rodičů řekne: "pane učiteli", vždy skromně odpovídá: "nejsem žádný pan učitel, ale pouze obyčejný vesmický učitel."
   Jsme hrdi na to, že jej máme. - "Pane učiteli, i když Vám to mnohdy nedáme znát, moc díky za vše, co pro nás nohdy i na úkor svého už tak malého volného času děláte!"
   K jeho zálibám vymjma historie (jak se nám podařilo zjistit, stal se předsedou Občanského sdružení Přátel bohumínské historie) patří zejména cestování (právě se vrátil z měsíčního putování po indickýxh dálavách).

Příhoda
    Příhody byly u přihlášky přiložené dvě jako kopie novinových článků. Klikntím ZDE se otevřou.