Andrea Goldová

ZŠ a MŠ
     Horymírova 2978/100, 700 30 Ostrava-Zábřeh

Charakteristika
Temperamentní, mladá učitelka se smyslem pro humor. U žáků má přirozený respekt. Je oblíbená jak mezi žáky, tak i kolegy. Žáky dokáže vyhecovat ke skvělým výkonům jak v učivu, tak ve sportu. Spolu s žáky organizuje sportovní turnaje ve futsale, florbale a stolním tenise. Svou pracovitostí dopomohla ragbyovému týmu na sportovním dnu Sport bez předsudků k fantastické bronzové medaili. S žáky jezdí na zážitkové kurzy, kde se nikdo nenudí. Spolu s žáky také ovládla dva ostravské projekty Školy fandí florbalu(2008) a Školy fandí basketu(2010), na kterých se naše škola umístila vždy na 1.místě. Ne nadarmo je její příjmení v překladu z anglického jazyka ,,zlatá´´, protože zlatá opravdu je.

Příhoda
Do České republiky se po 43 letech vrátilo mistroství světa basketbalu žen a naše škola byla u toho díky projektu Školy fandí basketu. Fandili jsme Australankám, veškerou organizaci si vzala na starost paní učitelka Goldová spolu s námi. S paní učitelkou jsme vytvořili maskota turnaje, paviána Heika, obří vlajky Austrálie, transparenty, klokany a také malé vlaječky Austrálie. S paní učitelkou jsme nafukovali zelené balónky, a u toho jsme se moc nasmáli. Nejdůležitější okamžik nastal mezi 2. a 3. čtvrtinou, když organizátoři soutěže začali vyhodnocovat. Především díky paní učitelce naše škola obsadila 1.místa za nejlepší publikum a za nejkrásnějšího maskota turnaje a 3.místo za prezentaci. Celkově naše škola v konkurenci 10 dalších škol obsadila 1.místo. Pro cenu došla právě paní učitelka, která se o ni tolik zasloužila. V průběhu týdne k nám dorazila delegace z ostravské radnice, aby naší paní učitelce a nám předala ceny od města Ostravy za fantastickou práci. Paní učitelce se tak podařilo obhájit 1.místo, které získala se školou už před dvěma lety, kde v projektu Školy fandí florbalu byla stejně perfektní.
Lepší třídní učitelku jsme si nemohli přát!