ZÁŠTITY

Zlatý partner 2011

Partneři 2011

cmos

cmosFolklorní sdružení


Mediální partneři 2010

právo


Český rozhlas 2 Praha
Podpora krajů ČRZlatý Ámos na Slovensku18. ročník - 2010/2011

SEMIFINÁLE 10.3. 2011


Vzkaz pro semifinalisty:

     Ve čtvrtek 10. března se sejdeme v 9.45 hodin ve velkém zrcadlovém sále na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Karmelitská 8, Praha 1. Semifinále začne v 10 hodin. Je neveřejné, proto přijeďte sami, bez žáků, bez doprovodu.
     Po úvodním přivítání vás čeká test osobnosti, který připravil MUDr. Jan Cimický, předseda poroty. Druhým úkolem bude vaše vlastní originální prezentace před porotou na téma "Moje cesta k Ámosovi", např. stručný "kantorský" životopis, vaše motivace k povolání, učitelské radosti a strasti atd. Prezentace by měla být maximálně pětiminutová. Pokud časový limit nedodržíte, porota to hodnotí negativně.
     Ve 13 hodin vám ve velkém zrcadlovém sále náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Ladislav Němec předá pamětní listy a předseda poroty vyhlásí výsledky semifinále.
     Do finále porota může vybrat pouze pět z vás.
     Po vyhlášení výsledků vás zveme na malé občerstvení do malého zrcadlového sálu.


Tisková zpráva:

Semifinále 18. Zlatého Ámose je tradičně v zrcadlových sálech MŠMT

     Ve čtvrtek 10. března 2011 bude v zrcadlových sálech MŠMT ČR usilovat o postup do finá-le ankety Zlatý Ámos 2011 čtrnáct pedagogů, z toho je 10 žen a 4 muži. Kromě jednoho profesora působí všichni další semifinalisté na základních školách. Nejvíce semifinalistů - tři - má hlavní město Praha, po dvou přijede z krajů Středočeského, Ústeckého a Jihomoravského, po jednom pak z krajů Zlínského, Moravskoslezského, Pardubického, Olomouckého a Karlovarského,
     Zatímco postup z regionálních kol ankety Zlatý Ámos záležel především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále jsou pedagogové tak trochu v roli svých žáků. Nejdříve vyplňují test psychické odolnosti, který připravil předseda poroty MUDr. Jan Cimický a pak je čeká něco jako zkoušení - tedy pohovor s porotci.
     Slavnostní vyhlášení výsledků semifinále proběhne od 13 hodin ve velkém zrcadlovém sále MŠMT. Veřejné finále ankety Zlatý se koná v pátek 25. března od 14 hodin v kongresovém centru Hotelu Olšanka v Praze. Na finále dospělá porota uděluje titul Zlatý Ámos 2011, dětská porota titul Dětský Ámos 2011, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2011 a přítomní novináři volí Média Ámose 2011.
     Slavnostní korunovace 18. Zlatého Ámose proběhne tradičně o den později, v sobotu 26. března na Kantorském bále, opět v Hotelu Olšanka.
     Organizátoři připravují pro finalisty v Praze pestrý program. Ještě před samotnou soutěží je ve čtvrtek 24. března přijme na pražském Hradě manželka prezidenta paní Livie Klausová. Po finá-le je čeká projížďka v replikách historických plavidel po Vltavě, navštíví dětský ráj v areálu zámku Berchtold nedaleko Prahy v obci Kunice-Vidovice, kde v parku roste Ámosovník - strom oblíbe-ných českých učitelek a učitelů a prohlédnou si budovu Českého rozhlasu.